Důležitých 6 bodů pro Black Dogs

16.04.2014 15:03

Fbc Black Dogs – ZnojemskySeznam.cz 1:0

V tomto předposledním zápase základní části letošního ročníku náš tým vyzval jednoho z našich nejznámějších soupeřů (co se týče odehraných duelů). Před tímto kláním jsme se nacházeli na sedmé pozici. Seznam byl za našim týmem na místě osmém s pouhou dvoubodovou ztrátou. První větší šanci našeho týmu spálil ve čtvrté minutě Bob, který těsně minul bránu, kterou střežil Pavel Mucha. V naší bráně se objevil v tomto klání Rafa a i ten měl v prvním poločase spousty práce, ale se všemi nebezpečnými pokusy si výborně poradil. V předposlední minutě měl ještě jednu šanci Lukáš, ale trefil pouze hruď Pavla Muchy. Na konci prvního poločasu byl Lukáš vyloučen za sekání a šel si odsedět dvouminutový trest, který se Seznamu přenesl do druhé půlky. Tuto početní výhodu Seznam nevyužil. Hned poté jsme udělali chybu při střídání a trest si šel odpykat Mates. Hra ve druhé půlce byla velmi vyrovnaná. Větší a rozhodující šance přišli až v minutě osmé. Nejprve vytáhl dva bravůrní zákroky Rafa, který značnou mírou přispěl svým výkonem k výhře našeho týmu. O minutu později padl rozhodující gól utkání, kdy Ury vystřelil, tento střílený míček vyrazil Pavel Mucha pouze před sebe k Matesovi a ten ho doklepl do brány. V poslední minutě jsme se dokázali ubránit a vyhráli jsme tento duel 1:0.

Fbc Black Dogs – Rebels 3:2

Do tohoto utkání jsme vstupovali s chladnou hlavou a jistotou toho, že po základní části skončíme v tabulce na sedmém místě a naším soupeřem pro čtvrtfinále Play-Off se stane tým TJ Florbal Šanov, takže jsme si šli tento duel užít a pokusit se ho vyhrát. Stejně jako v utkání se Seznamem měl i v tomto zápase v první větší šanci prsty Bob, ale jeho rána letěla opět těsně vedle. Na 1:0 vstřelil gól Corty po Uryho přihrávce zpoza branky. V desáté minutě se dostali do přečíslení dva na jednoho hráči Rebels Jaroslav Zika a Jakub Zika a druhý jmenovaný vyrovnal na 1:1. V předposlední minutě prvního poločasu ještě strhnul vedení na naší stranu Mates, kterému přihrál Kany a my jsme tak vedli 2:1. Ve třetí minutě se poprvé předvedl Pepsi, který vyrazil nebezpečnou střelu Rebels. Na 2:2 vyrovnali Rebels v páté minutě, kdy brankář Hovorka vyhodil míček nabíhajícímu Filipovi Holišovi, který přesprintoval Kanyho a propálil Pepsiho. V sedmé minutě si šli za vzájemnou potyčku sednout na trestnou lavici Corty a za Rebels Jaroslav Zika. V deváté minutě udělala chybu střídačka Rebelů a trest si šel odpykat Jakub Zika. Přesilovou hru jsme dokázali využít, kdy se nekompromisně trefil Kany a my tak tento duel vyhráli 3:2.