Přátelské zápasy 2009/2010

Přátelské zápasy

Zápas s týmem FBC Božice dne 12.8.2009

K dalšímu utkání se vydali FBC Blackdogs do haly v Břežanech, kde měli první hodinku tvrdý a těžký trénink a další hodinu přišel tým FBC Božice sehrát přátelské utkání. Za Blackdogs nemohli nastoupit Jakub Merta, Marko Malach a Lukáš Jakub. Začal první zápas a Blackdogs se po chvíli ujali vedení, jenže za pár minut utekl po straně útočník Božic a nekompromisně zavěsil nad padajícího Martina Buchtu. Do Konce prvního poločasu přidali Blackdogs ještě jeden gól a první poločas tedy vyhráli 2:1. Druhý poločas začali Blackdogs aktivně a toto tempo drželi po celou dobu. Nakonec Blackdogs přidali ještě dvě branky a zvítězili v poměru 4:1 a Zdeněk Vrbka, který chytal v druhém poločase nedostal gól za přispění celého týmu.

V Druhém zápase začal opět v bráně Martin Buchta a činil se proti povedeným atakům soupeře, proto také Blackdogs nedostali v prvním poločase gól a dali góly tři. První poločas se hrálo ve velkém tempu a skončil 3:0. Do druhého poločasu vlétli Blackdogs jako psi a přidali další rychlé tři góly a stav skóre byl 6:0 pro Blackdogs, když už se schylovalo k prvnímu Shootoutu týmu Blackdogs, 3 minuty před koncem utkání inkasoval Vrbka od útočníka Božic, který ho skvělým dloubákem přehodil. Konec druhého utkání už si Blackdogs pohlídali a vyhráli v poměru 6:1. Na závěr bychom chtěli poděkovat týmu FBC Božice za Fair Play hru i když došlo k jednomu malému incidentu v brankovišti Blackdogs.

Autor: Pepsinator

Turnaj tří v Břežanech dne 29.7.2009

K dalšímu turnaji vyrazil tým FBC Blackdogs opět po necelém měsíci do Břežan, kde měli na programu další turnaj. Na tomto turnaji se představily tyto týmy: FBC Blackdogs, FBC Litrpůl , a FBC Božice. Blackdogs přijeli v oslabené sestavě, protože většina hráčů si užívala dovolenou, z tohoto důvodu jsme museli použít hostování 2 hráčů z týmu FBC Guanyadors a tímto jim děkujeme. Premiéru v dresu Blackdogs si odbyl „teprve“ 16 letý Josef Bystrický. Turnaj začal zápasem mezi FBC Blackdogs a FBC Božice V tomto zápase tým Blackdogs celé utkání doháněl soupeře. V druhé půlce ale Blackdogs otočili vývoj utkání a zvítězili v poměru 7:4 V dalším zároveň utkání o první místo se utkal tým Blackdogs s FBC Litrpůl. V tomto zápase Blackdogs prohrávali po prvním poločase 1:3 ale díky statečnému výkonu v druhém poločase nejdřív otočily výsledek na 4:3, jenže hned poté inkasovali vyrovnávací branku. Naštěstí pro Blackdogs se podařilo ještě jeden gól vsítit a zvítězily v poměru 5:4 Bylo to velice vyrovnané utkání ve kterém nakonec zvítězil ten šťastnější . Na tomto turnaji si slabší chvilku vybral gólman Blackdogs Zdeněk Vrbka, který pustil doslova všechno co na něj letělo.

0 b

Tento Turnaj se odehrál v duchu Fair-Play a tímto soupeřům děkujeme a těšíme se na další vzájemná střetnutí.

Turnaj čtyř dne 1.7.2009 v Břežanech

Téměř přesně po 3 měsících se tým FBC Black Dogs vrátil do haly v Břežanech, kde tentokrát probíhal turnaj organizovaný týmem Guanyadors. Účastníky turnaje byly týmy FBC Black Dogs, Guanyadors, Bar U Slimáka a Yashica Třebíč. Black Dogs se tentokrát museli vypořádat s absencemi 3 hráčů, kteří si užívali dovolenou. Cesta do Břežan proběhla bez větších potíží, jen Lukáš Jakub si zapomněl halovou obuv, proto jedno auto přijelo do Břežan malinko později než auto druhé. Avšak turnaj to nijak zvlášť neovlivnilo.

Zápas s týmem Yashica Třebíč

První zápas na turnaji a hned proti soupeři, kterého Black Dogs znali nejméně. Po neproměněných šancích soupeře se Black Dogs dostali do vedení, které již nepustili a zápas tak skončil 7:1. Zápas s tímto týmem byl velice férový a odehraný ve florbalovém duchu. Střely soupeře byly velice nepříjemné, ale brankář Martin Buchta si s nimi poradil bez větších problémů. Yashica k turnaji nastoupila jen v 5 hráčích, což zřejmě ovlivnilo i jejich výkon v turnaji. Každopádně byli asi nejvíc fér týmem turnaje a za to jim patří obdiv.

Zápas s týmem Bar U Slimáka

Tento zápas byl pro tým černých psů asi nejtěžší. První lajna dokázala získat náskok na stranu psů, avšak druhá řada hned na začátku 2. poločasu tento náskok ztratila. Naštěstí pro Black Dogs první řada vzala otěže zápasu do svých rukou a zápas se podařilo otočit na konečných 3:2. Black Dogs tak získali další potřebné body do turnaje.

Zápas s týmem Guanyadors

Ihned po skončení duelu s Barem U Slimáka následoval zápas o vítězství v turnaji mezi Black Dogs a Guanyadors. Zápas byl nejvyhrocenější a došlo i na tvrdé kontakty a vyloučení jednoho hráče na obou stranách za vzájemnou potyčku. Na straně Black Dogs to byl Lukáš Jakub, který však svoje vyloučení napravil 3 góly do sítě soupeře. Black Dogs porazili Guanyadors 5:1 a mohli se radovat z celkového vítězství s plným počtem bodů. Nejlepší hráči týmu byli jednoznačně Lukáš Jakub s velkou porcí kanadských bodů a brankář Martin Buchta, který podržel tým v krizových situacích.

Na závěr děkujeme všem týmům za zápasy a fair play hru a těšíme se v lize nebo na další podobné akci.

Zápas s týmem Guanyadors dne 18.6.2009

Po kratší přestávce hráli Black Dogs opět přátelské utkání. Dějištěm utkání byla domácí tělocvična Black Dogs, kde psi přivítali nováčka ZAFLu tým Guanyadors. Domácím chyběl brankář Buchta a také obránce Malach, ale tým si s touto absencí poradil a předvedl velice dobrý výkon. V brance podal výborný výkon Vrbka a v poli se činili všichni hráči. Musím vyzdvihnout výkon Jakuba Merty, který se konečně dočkal bodů v přátelském zápase. Soupeři se dohodli, že se sehraje dvojutkání stylem 2 x 12 minut. Black Dogs na nic nečekali a utíkali soupeři každou minutou dál a dál. Výsledek prvního utkání se dostal až na cifru 14:2 pro Black Dogs. Druhé utkání bylo zpočátku vyrovnanější, avšak Black Dogs si vítězství z hokejek vzít nenechali a přehráli soupeře 8:5. V utkání se objevilo pár drobných incidentů, ale vše se vyřešilo podáním ruky. Děkujeme soupeři za zápas a těšíme se v lize.

Zápas s týmem FBC Blackhawks dne 28.5.2009

Uběhl týden a opět se Black Dogs střetli na Uhelné se svým tradičním soupeřem. Blackhawks byli nebezpeční už předchozí 2 zápasy a i tentokrát to potvrdili. Největší jejich předností bylo proměňování šancí. Black Dogs si vytvořili spoustu gólových příležitostí, ale v koncovce nebyli přesní. Černí psi mohli klidně tento zápas vyhrát, avšak jejich střelecká neschopnost byla příčinou historicky první prohry Black Dogs. Zápas skončil 6:9 a my tímto soupeři gratulujeme.

Zápis o utkání:

Zápasy s týmy ZnojemskySeznam.cz a FBC Blackhawks dne 21.5.2009

Tento den byl pro tým Black Dogs velice náročný. Na Uhelné hrál 2 přátelské zápasy a poté jej čekal ještě trénink. Black Dogs však tuto zkoušku zvládli výborně. Tým se na přátelské zápasy sešel opět v plné sestavě. Lukáš Jakub byl nemocný a hrál s pomocí paralenu. Proto se rozhodl přenechat své místo v prvním útoku Krajcovi a sám se postavil po boku Martina Kauera ve 2. lajně. V bráně se samozřejmě vystřídali oba brankáři hostů.

První zápas sehráli Black Dogs proti týmu ZnojemskySeznam.cz. Soupeř začal lépe a ujal se vedení, avšak Black Dogs se velice rychle dostali do zápasu. První třetina sice vyzněla lépe pro ZnojemskySeznam, ale v druhé části začali dominovat Black Dogs, kde soupeře rozdrtili 6:2. Konečný výsledek zápasu byl 11:7 z pohledu psů. Velkou zásluhu na tomto vítězství měl kapitán Black Dogs Ivo Janský, který 2 góly sám dal a na další 4 přihrál. Stal se tak nejproduktivnějším hráčem utkání.

Druhé utkání sehráli Black Dogs hned po skončení utkání prvního. Vyzyvatelem byl již tradiční soupeř FBC Blackhawks. Soupeř začal stejně jako v prvním utkání lépe a ujal se vedení. Black Dogs však nenechali nic náhodě a již v první části hry otočili na 6:4, druhou třetinu pokračovali ve skvělém výkonu a dostali se do vedení 10:5. V poslední části se dostavila únava a psi přeřadili na nižší rychlostní stupeň. Avšak výsledek zápasu pro ně zůstal příznivý. Zápas skončil 13:9 a Black Dogs tak dokráčeli k 22. vítězství a jsou 23 utkání bez porážky. Velkou zásluhu na tomto vítězství měl obránce Martin Buchta, který se vysunul dopředu a vstřelil double hattrick. Utkání s Blackhawks bylo opět docela vyhrocené. Došlo i na strkanici mezi Lukášem Jakubem a jedním ze soupeřů, naštěstí nakonec nešlo o nic vážného a zápas se dohrál bez dalších větších incidentů.

Zápas s FBC Blackhawks dne 14.5.2009

Další zápas sehráli Black Dogs na Uhelné proti týmu Blackhawks. Hrálo se systémem 4+1 a 3x15 minut. Blackhawks nebyli tentokrát snadným soustem a první 2 třetiny drželi s černými psy krok. Zápas se hrál velice tvrdě, soupeři si vůbec nic nedarovali. Black Dogs vystřelili poměrně hodně střel směrem na bránu soupeře, avšak většina z nich mířila mimo. Psi se trefovali většinou vedle a nebo do tyče. Z protiútoků těžil soupeř nebezpečnými akcemi, při kterých se vyznamenali oba brankáři hostů. Jeden z nejkrásnějších zákroků předvedl Zdeněk Vrbka, který se dokázal přemístit a zasáhnout maskou proti střele soupeře. Ve třetí třetině Black Dogs rozhodli o svém vítězství. Celá druhá řada si za třetí třetinu zaslouží pochvalu, Jaroslav Urbánek vymyslel strategii, kterou pak hráči druhé lajny předvedli. Krásné přihrávky Martina Kauera a Marko Malacha vedly k hattricku Ivo Krajce. Zápas tedy skončil 7:4 pro Black Dogs, ti tak dokráčeli k 20. vítězství v 21 zápasech a zůstávají i nadále neporaženi. Byl to 2. zápas, ke kterému nastoupilo všech 11 hráčů Black Dogs a všichni odvedli výbornou týmovou práci. Ukázalo se, že obě lajny Black Dogs dokáží být nebezpečné, což je nepříjemná zpráva pro soupeře.

Zde příkládám zápis o zápasu:

Zápas se Sokolem Znojmo dne 3.5.2009

Další zápas odehráli Black Dogs v Sokolovně proti domácímu týmu. Týmu hostů chyběla početná skupina hráčů, včetně hráčů klíčových. I tak Black Dogs tento zápas, který se podobal spíše hokeji, zvládli a drží tak 20 zápasovou neporazitelnost. Výborným výkonem se prezentoval Martin Kauer, který se stal nejlepším střelcem tohoto zápasu. Další skvělý výkon předvedl brankář Martin Buchta, který tým podržel. Kuriozitkou utkání bylo, že Zdeněk Vrbka hrál v poli a dal gól alá Hemského baseball. Utkání skončilo 9:4. (Aspoň doufám, kdyžtak mě opravte).

Zápas s týmem FBC Božice dne 4.4.2009

Za dalším dvojzápasem vyjel tým Black Dogs do krásné haly v Břežanech, kde se utkal s týmem FBC Božice. V tomto zápase se do sestavy vrátil parádním comebackem Ivo Krajc, který chyběl týmu Black Dogs měsíc kvůli zranění ruky. Bohužel týmu Black Dogs chyběli jiní hráči (Marek Baran, Marko Malach, Jakub Merta a Martin Kauer). První zápas byl po opatrném začátku zcela v našich rukou, sice jsme prohrávali 0:1. Ještě v první třetině jsme otočili vývoj zápasu na 5:1. V dalších třetinách jsme přidali nějaké branky a vyhráli konečným výsledkem 15:2.

O branky se v prvním zápase podělili: Krajc - 5, Janský - 4, Jakub - 4, Buchta - 2

Druhý zápas byl vyrovnanější. Božice zvýšily aktivitu a na Black Dogs byla vidět únava způsobená početnou neúčastí hráčů. Oba týmy si vytvořily pár dobrých šancí, které zlikvidovali brankáři obou týmů, a tak po první třetině byl stav 1:1. Do druhé třetiny jsme vlétli stejně jako v 1. zápase a soupeři odskočili dvěma rychlými góly. Druhá třetina nakonec skončila 6:3. Třetí třetinu jsme více méně kontrolovali výsledek, soupeř dotahoval, ale na vyrovnání to nestačilo. Konečný výsledek druhého zápasu tedy 9:5 pro Black Dogs.

O branky se v druhém zápase podělili: Jakub - 3, Krajc - 1, Urbánek - 1..... *údaje nebudou upřesněny, nikdo si to nepamatuje :D.

V brance Black Dogs se vystřídali oba brankáři. 1. zápas odchytal Vrbka a druhý Buchta. Závěrem bychom chtěli poděkovat týmu FBC Božice za fair play, kterou předváděli. Zápas se obešel bez větších incidentů.

Turnaj na Uhelné

Dne 28.3.2009 jsme sehráli společně s dalšími třemi týmy Turnaj na Uhelné. Na tomto turnaji se představila tato družstva: Fbc Black dogs, 1.Fbc Warberg, Fbc Litrpůl a tzv. Zbytek světa. Za náš tým bohužel nemohli nastoupit Ivo Krajc, který je dlouhodobě zraněn a také Marek Baran, který plnil své reprezentační povinnosti.:D. První zápas náš tým sehrál s týmem 1.Fbc Warberg. Soupeř sice zpočátku s námi držel krok , ale poté jsme převzali otěže utkání a zvítězili jsme v poměru 10:2, v tomto utkání se projevila hlavně síla našich útočných řad. V druhém zápase na turnaji nás čekal dosud neznámý soupeř Fbc Litrpůl. Byl to velice vyrovnaný zápas se šancemi na obou stranách, ale nakonec jsme měli více štěstí a vyhráli jsme 4:2. Třetí zápas už byl zápas o první místo na turnaji proti Zbytku světa. Jestli chtěl Zbytek světa vyhrát musel nás pokořit, nám k vítězství na turnaji stačila remíza.Utkání začalo a ani jeden z týmů nechtěl udělat první chybu, na obou stranách hrála výborně defenzíva a když bylo nejhůře vytasili brankáři obou týmů parádní zákroky. Ale jako první udeřili Blackdogs, když v 1. poločase dával na 1:0 pro Black dogs Lukáš Jakub. Byl zahájen druhý poločas a mohli jsme vést 2:0, ale rozhodčí bohužel neuznali gól Martina Buchty kvůli vysoké holi. 3 minuty před koncem soupeř vyrovnal na 1:1. Naštěstí se nám tento výsledek podařilo udržet a turnaj jsme vyhráli.